Pri takejto otázke sa človek zamyslí, prečo by vlastne tomu tak malo byť. Keď niekto ide do kasína, tak tam už ide s dopredu pripravenými peniazmi, a keď človek ide niečo vybavovať ohľadom nehnuteľností ani ho nenapadne, pomyslieť na nejaké kasíno.

Takýto nápad totiž nie je ani dobrý, ani zlý. Predstavme si, že banka VÚB, ponúka rôzne typy nehnuteľností a postavíte ju hneď vedľa kasína. Čo tým získate ? Hráči, ktorí sú od kasín závislí, tak im je jedno, kde je banka. Oni peniaze zháňajú inak. Bolo by im na nič niečo riešiť či už s touto bankou, alebo s hocijakou inou spoločnosťou, ktorá rieši nehnuteľnosti.

Povedzme, že v našom prípade by kasíno JackpotCity, ktorého aplikáciu JackpotCity App, pozná takmer každý hráč online kasín, by stále vedľa takejto budovy. Malo by to zmysel asi len v odkladaní peňazí a pod. V dnešnej dobe to je však jedno, pretože aj v kasíne sa dá zariadiť, aby Vám všetky vyhrané peniaze došli na kartu, takže do žiadnej banky ani nikam inam ísť nemusíte. Nemá to teda nejaký špecifický význam, mať kasíno vedľa predaja nehnuteľností. Keď už je niekto gambler, tak aj tak sa zadlžiť viac nemôže, lebo pre danú firmu by to bol potencionálny zisk. Kasínu je jedno, odkiaľ ich hráč peniaze má. Hlavné je, že ich utráca a hrá u nich. Preto nemá nejaký extra veľký potenciál, pridávať na zvláštnosti tomu, aby sa spoločnosť, ktorá sa zaoberá nehnuteľnosťami, stavala či nachádzala popri kasíne. Je to zbytočné a možno aj absolútne normálne. Inak povedané, je jedno či je v blízkosti kasína alebo nie.

Samozrejme, bavíme sa o tejto problematike hlavne u nás na Slovensku. V zahraničí môžu platiť iné pravidlá, napríklad, že by si človek z takejto banky mohol požičiavať po dňoch určité sumy, a potom by ich prehral. Takto by sa zadlžil, čo by rozhodne nebolo dobré.