Keďže žijeme v modernej dobe niet sa čomu čudovať, že na internete si zistíme absolútne všetko, čo len potrebujeme. Od jednoduchých informácií, cez noviny, až po platbu nejakého tovaru. Modernizácia jednotlivých vecí tak ide stále dopredu, a pomalými ale istými krokmi sa dostáva ďalej.

Aj v prípade nehnuteľností to takto je. Ak si napríklad cez BAZOŠ, kúpite nejakú nehnuteľnosť od realitnej kancelárie, poprípade od súkromníka, máte to do pár hodín vybavené. Rovnako tak tam svoje nehnuteľnosti môžete predať, či inak ponúknuť, to je len a len na vás. Aj nehnuteľnosti si tak našli svoje miesto v sfére internetu. Ľudia vytvorili stránky, kde sa zhromažďujú všetky nehnuteľnosti v danom štáte, a tak si človek poľahky môže zistiť, kde všade takúto nehnuteľnosť nájsť.

Nejde o nič ťažké, párkrát sa si kliknúť na odkazy a napísať do internetového okna to čo hľadáte, dneska zvládne už pomaly každý, bez ohľadu na vek. Online nehnuteľnosti sú výhodné v tom, že priamo v spoločnostiach vám môžu ponúknuť také, ktoré chcú zväčša hlavne predať oni. Niekedy sú to samozrejme drahšie ponuky a vy o tom neviete, tak to zoberiete. V tomto ohľade je internet výborný pomocník, pretože vám ľahko pomôže zistiť nielen to, kde sa daná nehnuteľnosť nachádza, ale aj to, koľko by ste za ňu zaplatili. Každý sa takýmto situáciám prispôsobuje inak, a tak spoločnosti zaoberajúce sa nehnuteľnosťami sa snažia dávať všelijaké zľavy a výhody, ak si tú nehnuteľnosť kúpite, prenajmete, či predáte priamo u nich.

Táto spoločnosť je pomerne dosť tvorivá, takže odozva z internetu bude okamžitá. Ak to nejde predať, cena klesne a takto sa to točí dookola. Cena nikdy neklesne príliš moc, lebo akonáhle si ľudia všimnú výhodnú cenu na výhodnú nehnuteľnosť, okamžite bez váhania kupujú. Tí, ktorí nemajú však vymoženosti internetu, tak im budú musieť stačiť nehnuteľnosti zo spoločností, ktoré vidia v televízii či v novinách.